



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 85 V |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Topology | Flyback |
| Max Input Voltage | 264 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 645
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41155
Ext.Price$0.41155
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41155 | $0.41155 |
| 10 | $0.32544 | $3.25440 |
| 25 | $0.29991 | $7.49775 |
| 50 | $0.27638 | $13.81900 |
| 100 | $0.23270 | $23.27000 |
| 300 | $0.22193 | $66.57900 |
| 500 | $0.21165 | $105.82500 |
| 1000 | $0.19972 | $199.72000 |
